Havalarda soğuğu göstermiş oldu atkı şapkalar çıktı piyasaya. Her ne kadar önceden “ne gereği var hazırı dururken örmem” dediğim atkı/boyunluk ne varsa bu sene gözüme takılıyorlar örme iştahı uyandırıyorlar bende.

Elim tığ işine yatkın olsa da şiş işinde acemiyim hatta bilmiyorum. Düz zincir örmesini biliyorum sanırım. Onunla da çok eskiden bir bebek yeleği başlamıştım ön iki parçası uzun ve geniş, arka kısmı ise enden geniş boydan dar olmuştu. Nasıl becerdim ben bile bilmiyorum. 🙂 Çok sıkı örüyormuşum o yüzden de kese olacak pozisyonundaydı ^^

Şiş kariyerimi orada sonlandırmıştım. Tığ ile güzel anlaşıyoruz biz üstelik, elim sıkı ise kalın tığ ile durumu kurtarıyorum. Roseverose sayfasında tığ işi boyunluğu görünce dayanamadım. Kendime diye başladım ablama hediye ettim. Sırada diğer kardeş ben ve kuzenim var. Örmesi çok zevkliydi hızımı alamayıp herkese söz verdim.

Bir günde biten bir model olduğundan hiç bir zorluğu yok. Üstelik bu sayede yeni bir teknikde öğrenmiş oldum ” zincirsiz başlama tekniği” Amigurumi de sıkça kullanabileceğim bir teknik. Örmek isteyenleri sevgili roseverose Gülten hanımın sayfasına beklerim. En son tığ işi parmaksız eldiven ördürüyordu bir ara ona da el atmayı düşünüyorum. Parmaksız eldivenlere bayılıyorum..

Sarah Jıo ile ilk tanışma kitabım. Kerime’ciğim sağ olsun, zevkim dışında bir kitap olsa da diğer kitaplarını merak ediyorum. Evdekileri bitirince diğer kitaplarını da denemek istiyorum.

Yorumlarınızı eksik etmeyin ve ayrıca evet sayfamda gördüğünüz her ürünü yapıp satıyorum. ^^

Bunu Paylaş!

1 Yorum

  1. Benim saba boyunluk sözüm var biliyorum aklımda öreceğim, iki de bir şu boyunluğu gösterip hatırlatmasana yahu 😀
    Herkese söz vermişsin madem bana da ör ahahaha 😀 😀
    Kerimeciğin gurban olsun sana, Sarah Jionun Agapi ve kelebekler adasını merak ediyorum bende 😀 😀

  2. Teyzemin kitaplığında yer alıyordu Böğürtlen Kışı,
    Genelde o romantizm konulu kitaplar alır, bense polisiye ve bilim kurgu.
    Arada bir kitaplarımızı takas eder okuruz. Benim için fazla duygusallıdır, sıkılırım diye hiç yanaşmasam da, ismi oldukça ilgimi çekmişti. Özellikle şu kış ayları blogunda kitabı yeniden görünce merak etmedim değil. Okur da beğenirsen düşünceni söyleyebilir misin zahmet olmazsa Nihan. Kitap yorumlarına epey ilgi duyarım, bir internetteki satış sitelerinde ki kitap tanıtımlarından ziyade, blog yorumları daha hoşuma gittiğinden genelde bir blogger arkadaşım okumuş mu acaba diye bakarım. Örgüde kullandığın ipin rengini sevdim, örgünde bence güzel olmuş. Sen benimkileri görsen emin ol kendi yaptıklarına başka gözle bakarsın. ^^

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz